Aasta põllumees võitjaks tunnistati Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa

Jaan Metsamaa. Kuvatõmmis Maaleht

Eile, 23. oktoobril, selgus 2018. aasta „Aasta põllumees“ tiitlivõitja, kelleks tunnistati Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa aktsiaseltsist Metsaküla Piim.

Jaan Metsamaa paarikümne aasta töö tulemuseks on renoveeritud laudakompleksid. Harku vallas asuvas kaasaegne piimakarjakasvatuses Metsaküla Piima kaheksa lüpsirobotiga laudas lüpstakse ligi 600 lehma ja nende aastane piimatoodang on 11,4 tonni lehma kohta. Vabapidamisega laut ehitati 2010. aastal käesoleval aastal rajati uus söödahoidla. Loomi on Metsaküla Piimas kokku 1200, maad haritakse 1730 ha.

Jaan Metsamaa peab tähtsaimaks puhtust, et loomi tervena hoida, nii tuleb ka kõrgem toodang. Väga oluliseks peab Jaan Metsamaa ühistulist tegevust. Ta on piimatootjate ühistu EPIKO asutajaliige ja praegu nõukogu liige. Viimasel ajal tegeleb aktiivselt ka tootjate tulundusühistu Farm In tegevustega, olles selle nõukogu esimees ja Imaverre uue rapsitehase ehitanud OÜ Farm in Production nõukogu liige. Jaan Metsamaa on pühendunud ettevõtte arengule ja teeb tootjatega aktiivset koostööd Eesti põllumajanduse tuleviku heaks. Tänuväärseks peeti ka tema panustamist noortesse ja haridusse.

Loe pikemat artiklit Maalehe veebis AASTA PÕLLUMEES | Pealinna lähistel sünnivad piimarekordid

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here