FOTOD: Põllukultuuridega tehakse fantastilist kunsti!

tulbid-agroblogi
Foto: Anders Andersson

The Telegraph kirjutab andekast fotograafist Anders Anderssonist, kes pildistas üles Hollandi maalilised tulbipõllud, kasutades selleks vaid drooni. See paneb tõsiselt mõtlema, milliseid põllukultuure me Eestis sarnase kunsti tarvis kasutada saaksime.

Fotodel on näha kaunid kunstipärased põllud, mis on kaetud punaste, kollaste, lillade, mustade ja siniste tulpidega. Kaugemal ja tulbipõldude taustal võib näha ka hüatsindipõlde.

Rootsi päritolu fotograaf Anders Andersson sõnas, et tema idee oli tekitada abstrktseid värvimustreid sarnasel moel nagu seda on teinud hollandi kunstnik Mondrian, kes kasutas selleks pintslit ja värve.

Andersson leidis Google Earthi abiga Hollandi kõige huvitavama väljanägemisega tulbipõllud Sassenheimi lähedalt. Tal tuli pildistamine eriti täpselt ajastada, et tulbid oleksid kaunilt õies, kuid poleks kindlasti veel lõigtud ja müüdud.

Kui õige moment käes oli, pildistas ta põldusid drooniga 10 – 200 meetri kõrgustel HAB Paparazzo, mis on stabiilne ja peab vastu ka tugevatale tuultele.

Andersi sõnul on ta õppinud ajakirjanik, kuid leidis juba oma karjääri alguses, et pildistamine ja filmimine köidavad teda kõige enam. Pärast seda kui ta oli näinud klippe sellest, mida on võimalik droonidega teha, oli ta veendunud, et just see on fotograafia ja filmikunsti tulevik.

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here