Mis toimub põllumajanduses?

Lumi tuli maha! Palju lund põue! Aga tegelikult see ei ole peamine uudis põllumajanduses, aga siiski on selles sektoris tulemas head ja põnevad ajad.

1)Nimelt maaeluminister Urmas Kruuse ja Vietnami  asepõllumajandusminister Le  Quoc Doanh on löönud käed ning nüüd algab koostöö põllumajanduse ja kalanduse valdkonnas. Põllumajandussaaduste kaubandus on Eesti ja Vietnami vahel ei ole olnud eriti suur, kuid siiski on järjepidevalt kasvanud. Meie toidukaupadel on kõrge kvaliteet. Seda teame nii meie kui ka nemad ning just toidukaupade kõrget kvaliteeti kiideti. Lisaks on Vietnam huvitatud ka Eesti IT-kogemustest uute põllumajandustehnoloogiate rakendamisel.

Väga vinge igatahes. Ma ei tea küll, mis tooted hakkavad Vietnami minema, aga loodan, et palju huvitavaid talutooteid. Mulle talutooted meeldivad, usun, et ka Vietnami rahvale!

2)Põllumajandussaadusi eksporditi 2016. aasta alguses 81.4 miljoni euro väärtuses ning peamine ekspordi suurendaja oli toorpiim. Üleüldse on eksport kasvanud võrreldes eelmise aastaga 2%. Samal ajal on kasvanud ka pähklisegu eksport Soome, kuid näiteks pärmi müük Taani on kõige rohkem vähenenud. Kaupade eksport kasvas ka Kanadasse, Lätti ning Leetu, vähenes aga Taani, Hiina ja Türki. Põhjused olid erinevad. Loe lähemalt Delfi.ee

3)Rääkides piimast, siis Eesti piimapulbri tootjatele avanes turg Vietnami. Veterinaar- ja Toiduamet on teinud pikka aega tööd selle nimel, et põllumajandusettevõtted pääseksid Vietnami turule. Nüüdseks on see tõeks saanud. Kauba eksportimiseks peab olema muidugi Veterinaar- ja Toiduameti poolt väljastatud sertifikaat.

4)Koplimäe Mahetalu sai omale auhinna „Kliima sõber 2016“. Mahetalus tegutsevad Marju ja Olev Müür. Konkursi korraldaja Lauri Tammiste sõnas, et Koplimäe Mahetalu on hea näide selles, et kuidas ettevõtlusele lähenetakse väärtuspõhiselt. See tähendab, et tehakse hästi ning ei koormata keskkonda. Hea on ka see, et Mahetalus on võetud kasutusele päikeseenergia.

Vot sellised vahvad uudised. Hoiame pöialt, et hakkakski põllumajanduses paremini minema ning omad tootjad pääseksid rohkem pildile!

JÄTA OMA VASTUSES

Please enter your comment!
Please enter your name here